Manchester United bojuje o postup do osmifinále FA Cupu, protože taktika Ten Hagara zůstává stará?

Comments · 14 Views

Manchester United ve čtvrtfinále FA Cupu porazil Nottingham Forest 1:0 vítěznou hlavičkou Casemira a postoupil do dalšího kola. Jejich soupeřem v dalším kole čtvrtfinále bude Liverpool, což pro Rudé ďábly není dobrá zpráva.

Manchester United v tomto zápase pokračoval ve své známé rutině ze začátku sezony. Vzhledem k tomu, že Luke Shaw a Malacia byli zranění, poslal Manchester United v červeném dresu na post levého obránce Amrabata, což bylo stejné rozestavení, jaké bylo obvyklé během sucha na levém kraji obrany týmu na začátku sezóny. Ve středu obrany byla na začátku sezony také běžná sestava Varane a Lindelof, ale ani jeden z nich směrem dopředu nevynikal. Ve středu pole je to kombinace Casemiro, McTominay a Fernandez, přičemž Anthony se vrátil do základní sestavy a hraje stejně jako dříve.

V podstatě se opakovaly zápasy z úvodu sezony v Manchesterské lize: útočná řada, která se nedokázala dostat do pokutového území, a záloha, která nedokázala účinně reagovat na protiútoky soupeře. Bez Luka Shawa byl útok Manchesteru United po levé straně bez života sergio ramos dres, bez Maguirea a Lisandra byli středoví obránci Manchesteru United neohrožení a bez Sanchových průniků po pravé straně byl útok Manchesteru United po pravé straně nezajímavý.

Statistiky doteků na konci prvního poločasu jsou toho důkazem, Elanga, Onyewe, Williams, Origi a McTominay jsou hráči s největším počtem doteků v pokutovém území, přičemž první čtyři z nich jsou hráči Nottinghamu Forest, zatímco pouze McTominay se dotkl míče v pokutovém území čtyřikrát, což znamená, že Manchester United nemá téměř žádné šance dostat se do pokutového území.

Jedním z hlavních důvodů nedostatečné útočné zdatnosti byla skutečnost, že útok Manchesteru United se mohl spoléhat pouze na křížové přihrávky z křídel. V prvním poločase přišlo 45 % útoků United zleva, 42 % zprava a pouze 13 % ze středu. Často jsme viděli, jak Varane kontroluje míč na levé straně hřiště, není schopen najít žádný prostor pro postup vpřed a musí dlouze přihrávat Sanchovi na levou stranu hřiště, což Nottinghamu Forest usnadňovalo obranu: sevřít Casemira a Fernandeze a hlídat útočné křídlo Manchesteru United.

Amrabat obdržel míč a pomohl Casemirovi bez úspěchu, místo toho dostal Varaneho pod větší tlak na levé straně středu hřiště a Nottingham Forest měl více šancí na gól na levé straně obrany Manchesteru United.

Rashford, který nosil dres Manchesteru United s číslem 10, se v prvních třiceti minutách téměř nedotkl míče a v prvním poločase měl jen jednu úspěšnou konfrontaci, než se nakonec stáhl na levou stranu a převzal iniciativu, což zase vytlačilo Sancha, Fernandese a Freda, který se dokonce v prvním poločase stal jedním z nejhrozivějších útočných hráčů Manchesteru United.

Zajímavé bylo poločasové nastavení Temhaga, který se nemohl dostat do pokutového území, a tak nechal Fernandese a Casemira střílet zpoza pokutového území, Anthony vystihl přihrávku, na kterou v pokutovém území narazil McTominay a snížil, Sancho se probil a přešel do předbrankového prostoru.

Nebyl tohle běžný útočný vzorec používaný na začátku sezony Manchesteru? Pokud se vám nedaří vystřelit uvnitř pokutového území, vytvořte šance z dálky pro Casemira a Fernandeze. Ve druhém poločase si Manchester United přihrával a běhal mnohem rozumněji a až na pár zbrklých střel si gól zasloužil.

Ve druhém poločase se Amrabat přestal tlačit dopředu a Manchester United měl rozumnější rozehrávku. Amrabat si stále zaslouží pochvalu za vyvezení míče ze hřiště a několik přihrávek bylo velmi rozumných. Jeho problémem je nezkušenost ve hře a nedostatečné porozumění se spoluhráči. S několika dalšími zápasy za sebou by mu to mohlo klapat o něco více.

Stojí za zmínku, že ze všech současných křídelních hráčů Manchesteru United má pouze Dalot schopnost hrát přihrávky směrem dolů levné fotbalové dresy. Obě jeho přízemní přihrávky v prvním poločase vytvořily dobré hlavičky pro McTominaye, přičemž dvě z těchto hlaviček patřily mezi tři největší šance Manchesteru United v prvním poločase.

Nyní se kupodivu bez Eriksena Manchester United nemohl dostat do pokutového území. Bez Luka Shawa a Lisandra klesla schopnost Manchesteru United vyrovnat se s vysokým presinkem o další stupeň. Ten Hag se musí těmto problémům postavit čelem a co nejdříve provést úpravy, jinak bude těžké dojít daleko jen se štěstím.